Jak założyć agencję pracy?

W ostatnich latach coraz popularniejsze stają się agencje pracy. Większe firmy decydują się na zlecenie im wyszukania odpowiednich pracowników i zatrudnienia ich, a więc na tak zwany outsourcing. To jest dla nich wygodne. Ponadto, taka agencja pracy nie musi być powiązana tylko z jedną firmą, dla której rekrutuje pracowników. Może również nieodpłatnie poszukiwać pracy dla potencjalnych pracowników, którzy się do niej zgłaszają.
Aby założyć agencję pracy, należy zarejestrować działalność gospodarczą. W tym celu konieczne jest podanie pełnej nazwy firmy, adresu prowadzenia działalności, daty rozpoczęcia, sposobu i rodzaju opodatkowania, a także kodu działalności według Polskiej Klasyfikacji Działalności. Jeśli ma to być spółka cywilna, to wówczas należy ją zgłosić do Urzędu Skarbowego w celu uzyskania NIP-u. W ciągu 7 dni należy również zgłosić firmę do ZUS-u.
Po założeniu agencji pracy dobrze jest pomyśleć o wyrobieniu pieczątki firmowej i utowrzeniu konta bankowego.
Agencję pracy może założyć osoba, która nie posiada żadnych zaległości z tytułu opłacania składek na ubezpieczenia społeczne, płacenia podatków, nie była karana za przestępstwa przeciw przepisom o agencjach zatrudnienia, a także nie jest właścicielem firmy w upadłości czy też firmy o ogłoszonej upadłości.

3 komentarze:

  1. Interesująca kapsułka informacji o założeniu własnej działalności! ;) Garść dobrych porad i wskazówek z zakresu biznesu można będzie znaleźć na moim nowym blogu, na który serdecznie zapraszam!
    http://otworzfirme.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Założenie każdej formy wcale nie jest takie proste.Wiem to z własnego doświadczenia, ale dobry biznes plan i opłacalność danego projektu inwestycyjnego może w tym kierunku dużo zdziałać, przede wszystkim ustalić, czy biznes będzie przynosił zysk, a to jednak jest podstawą ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Agencje pracy w Szczecinie odgrywają kluczową rolę w lokalnej gospodarce, łącząc osoby poszukujące pracy z pracodawcami. Oferują szeroki zakres usług, w tym pomoc w rekrutacji, doradztwo zawodowe i wsparcie w procesie szukania pracy. Ich działalność jest nieoceniona w utrzymaniu zdrowej dynamiki rynku pracy, pomagając firmom w znalezieniu odpowiednich kandydatów oraz wspierając osoby w poszukiwaniu zatrudnienia.

    OdpowiedzUsuń