Peelingi to takie kosmetyki, z których powinniśmy korzystać regularnie. Dzięki nim możemy złuszczyć naskórek, a to z kolei sprawia, że nasza oczyszczona skóra lepiej wchłonie kosmetyk, który później na nią nałożymy. Może to być krem, balsam, masło do ciała. Grunt to wybrać peeling odpowiedni do naszego rodzaju skóry. Jak to zrobić? Oto kilka wskazówek.
To normalne, że nasza skóra złuszcza się. Ważne, aby te martwe komórki naskórka regularnie usuwać. Dzięki temu skóra lepiej przyjmuje kosmetyki, które na nią nakładamy, a także znacznie lepiej wygląda. W oczyszczaniu skóry pomocne są peelingi, jednak ważne jest to, by dobrać odpowiedni kosmetyk, który nam pomoże, a nie zaszkodzi. Pod uwagę należy również brać rodzaj posiadanej cery: tłusta i mieszana powinna być złuszczana raz na tydzień, sucha, wrażliwa i naczynkowa raz na 3 tygodnie, a normalna raz na 2 tygodnie.
Ponieważ mamy różne rodzaje peelingów, warto jest wiedzieć, który z nich będzie dla naszej skóry najbardziej odpowiedni. Najpopularniejsze są mechaniczne, enzymatyczne i tak zwane peel-off. Przyjrzyjmy się im teraz bliżej.
Peeling mechaniczny - posiada drobinki mniejsze lub większe, bardziej ostre lub też mniej. To właśnie dzięki nim złuszczany jest martwy naskórek. Drobinki te mogą być syntetyczne lub też naturalne, jak kawałeczki pestek owoców. Ponieważ działa on dość mocno na skórę i niekiedy może nawet wywoływać podrażnienia i zaczerwienienia, to nie jest on zalecany dla skóry problematycznej, trądzikowej czy naczynkowej. Nadaje się natomiast do skóry normalnej, tłustej i mieszanej. Pamiętajmy, że stosując ten peeling należy delikatnie masować nim skórę, którą uprzednio należy zwilżyć wodą.
Peeling enzymatyczny - ma on jednolitą konsystencję, nie zawiera ścierających drobinek, a swoje działanie złuszczające zawdzięcza enzymom roślinnym, które zawiera w swoim składzie. Działa znacznie łagodniej na skórę, niż peeling mechaniczny, co nie oznacza, że mniej skutecznie. Ten peeling zalecany jest dla skóry naczynkowej, suchej oraz wrażliwej. Istnieje niewielkie ryzyko, że przy jego stosowaniu skóra może ulec podrażnieniu. Ważne jest jednak to, żeby nakładać go na suchą, dobrze oczyszczoną skórę i pozostawić na kilka minut. Ten czas potrzebny jest enzymom, by zrobić swoją robotę. Wówczas należy go dobrze spłukać z twarzy.
Peeling peel-off - to taki rodzaj kosmetyku, który zasycha na skórze i tworzy taką jakby cienką błonkę, choć w wyjściowej formie ma postać galaretki. Do tej błonki przywierają martwe komórki naskórka, a podczas jej ściągania z twarzy, one schodzą razem z nią. Aby uzyskać pożądany efekt, należy nałożyć ten kosmetyk na twarz i odczekać kilka do kilkunastu minut, aż on zaschnie na skórze. Wówczas można go bez problemu ściągnąć palcami. Peeling peel-off zalecany jest do skóry normalnej i mieszanej.
Nie tylko do twarzy powinniśmy stosować peelingi. Te do ciała również są bardzo przydatne. W drogeriach mnóstwo jest różnych peelingów i można poszukać tego, który będzie nam najbardziej odpowiadał pod względem swoich właściwości, zapachu, konsystencji. Ja robię peeling ciała raz na około 2 tygodnie. Kupuję do tego takie kosmetyki, które dodatkowo nawilżają skórę, a więc posiadają w swoim składzie oleje lub masła. Po peelingu zawsze nakładam balsam na ciało, bo wiem, że dobrze oczyszczona skóra lepiej wchłania składniki odżywcze kosmetyków. W lecie stosuję peeling do ciała częściej, bo w tym okresie skóra jest wystawiona na słońce i potrzebuje częstszej pielęgnacji.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz