AQQ to polski multikomunikator internetowy, alternatywa dla tlenu oraz gadu-gadu. Coraz więcej osób z niego korzysta, ponieważ jest to program bardzo stabilny, łatwy w obsłudze i przede wszystkim daje wiele możliwości. Dzięki niemu można rozmawiać z innymi osobami z gadu-gadu, tlenu, a nawet skype czy facebooka. Do dyspozycji mamy również darmową bramkę sms do sieci T-mobile, Orange oraz Plus. Korzystając z AQQ można wysyłać zdjęcia, filmiki oraz mp3. Czaty, pogoda oraz wiele innych aplikacji sprawiają, że AQQ staje się naprawdę atrakcyjnym komunikatorem.
Wiele osób ma jednak problem z ustawieniem opisu na AQQ. W opisie można ustawić niemalże wszystko - od własnych przemyśleń, poprzez cytaty, linki, aż po graficzne obrazki. W zasadzie jedyne, co może w tej kwestii ograniczać, to ilość znaków, dla przykładu: dla gadu-gadu jest to 255 znaków na opis.
Sposobów na zmianę opisu w AQQ jest wiele. Najprostszym z nich jest ten manualny. Zatem klikamy w prawym klawiszem myszy na ikonie AQQ i wybieramy opcję "Zmień opis". Kiedy to zrobimy, to pojawi nam się nowe okienko, w którym ustawiamy nowy opis. Jednocześnie tam również możemy sprawdzić całą historię opisów, które wcześniej były przez nas ustawiane. Jest to możliwe, jeśli ustawimy w programie opcję "Automatycznie archiwizuj nowe opisy". Wyszukiwanie opisów jest również proste, ponieważ wystarczy wpisać pierwszych kilka liter, a AQQ podpowie nam, jakie opisy odpowiadające tym kryteriom mamy już w historii.
Opis na AQQ można również zmienić z nagłówka konta. Jest to możliwe jedynie w niektórych kompozycjach. Jeśli nasza ma taką możliwość, wówczas należy najechać kursorem myszy na nagłówek i wybrać odpowiednią opcję. W ten sposób równie szybko można zmienić opis nie wchodząc w żadne dodatkowe okienka programu.
Można również zautomatyzować pojawianie się opisu na AQQ przy włączaniu oraz wyłączaniu programu. W celu konfiguracji musimy wejść w "Program", następnie "Ustawienia", następnie "Konfiguracja" oraz "Zdarzenia automatyczne". Tam ustawiamy opis i status, który będzie się pojawiał przy włączeniu multikomunikatora oraz ten, który będzie się pojawiał przy jego wyłączaniu.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz