Jaka jest barwa skóry Twojej twarzy?

Nie znam osoby, która miałaby idealnie porcelanową skórę twarzy. Bez żadnych zmian skórnych. Bez przebarwień. Bez zaczerwienień. Bez zmarszczek. Bez piegów. Bez podrażnień i widocznych naczynek. Każdy z nas coś na tej twarzy ma. Ale czy wiecie, że barwa skóry twarzy wiele mówi o tym, co się dzieje w organizmie? Przyjrzyjmy się dzisiaj temu bliżej.

o czym mówi barwa skóry

Barwa skóry twarzy - o czym nam mówi?


Na skórze mogą pojawiać się różnego rodzaju zmiany skórne. Zwłaszcza na skórze twarzy, która zawsze jest wystawiona na działanie różnego rodzaju czynników zewnętrznych. O czym świadczy zatem barwa skóry twarzy?

👉Zaczerwieniona skóra twarzy wskazuje na uderzenia krwi do głowy. Tak się dzieje zazwyczaj, kiedy się zdenerwujesz lub też masz duży wysiłek fizyczny. Często też czerwienisz się, kiedy znajdujesz się w pozycji pochylonej, a Twoja głowa znajduje się mniej więcej na wysokości kolan.

👉Blada i matowa skóra twarzy nie wskazuje na nic dobrego. Najpewniej jest to oznaka anemii. Jeśli występuje u młodych dziewczyn w okresie dojrzewania, najpewniej jest oznaką opóźnionego dojrzewania płciowego.

👉Blada, ale żółta skóra twarzy to informacja, że w organizmie zaczynają szwankować jelita. Najpewniej nie funkcjonują one prawidłowo, a przy tym również można spodziewać się jakiejś poważniejszej choroby związanej z jelitami, nawet przewlekłej.

👉Skóra twarzy koloru ciemnożółtego, a nawet wręcz pomarańczowego, wskazuje na żółtaczkę lub też chorą wątrobę.

👉Blada, wiotka skóra twarzy to także oznaka, że w organizmie źle się dzieje. W takim przypadku wskazuje to najpewniej na chorobę żołądka. Może również wskazywać na niedomaganie jelit.

👉Niebieskawe i purpurowe plamy na twarzy, które często można zauważyć u osób w podeszłym wieku, świadczą o zastoju krwi w narządach, a także mogą przepowiadać możliwość wylewu krwi do mózgu. Dodatkowo może to wskazywać na wadę serca lub też jego niedomaganie.

👉Jeśli skóra twarzy jest lekko żółtawa i taka jakby przejrzysta to najprawdopodobniej w organizmie rozwija się nowotwór.

Każdą zmianę barwy skóry należy traktować jako oznakę dysfunkcji organizmu lub też jakieś zaburzenia występujące na obszarze najważniejszych narządów. Nie należy tego lekceważyć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz