Peeling różany dla skóry wrażliwej

Bez względu na to, jaką macie skórę, stosowanie peelingu jest niezbędne. Codzienny demakijaż nie zapewni takiego oczyszczenia skóry, by na bieżąco usuwać martwy naskórek i oczyszczać pory. Jeśli natomiast nie będziecie tego robić, to bardzo szybko Wasza skóra stanie się problematyczna z mnóstwem wągrów, zaskórników i pryszczy. Warto zatem stosować peeling, ale ten właściwy dla swojej skóry. Dziś podam Wam prosty przepis na domowy peeling, który możecie sami zrobić w domu z kilku prostych składników.

domowy peeling

Składniki peelingu różanego dla skóry wrażliwej


Do wykonania różanego peelingu będziesz potrzebować:

  • 1 łyżkę wysuszonych płatków róży
  • 4 łyżki płatków owsianych błyskawicznych
  • 2 łyżki oleju ze słodkich migdałów lub innego roślinnego

Jak przygotować taki peeling? Płatki róży i płatki owsiane wrzuć do rozdrabniacza i zmiel je na proszek. Następnie dodaj olej migdałowy i całość dobrze wymieszaj. Powinnaś uzyskać konsystencję miodu. Jeśli konsystencja Twojej mieszanki jest zbyt gęsta, to dodaj jeszcze trochę oleju. Taką mieszankę nałóż na skórę i delikatnie, kolistymi ruchami wcieraj ją w skórę. Następnie zostaw ją na skórze na kilka minut, aby cenne składniki mogły zadziałać i spłucz letnią wodą. Koniecznie później zastosuj tonik do twarzy, aby wyrównać pH skóry. Nie zapomnij również o nałożeniu serum i kremu do twarzy. Oczyszczona skóra wymaga dobrego nawilżenia.

Jakie cenne składniki posiada różany peeling do twarzy?


Płatki różane to źródło witaminy A, E i C, a także flawonoidów, garbników i minerałów. Działają one pielęgnująco na skórę, a także ją dobrze nawilżają. Działają antybakteryjnie oraz łagodząco, zatem doskonale nadają się do pielęgnacji skóry wrażliwej. Oprócz tego płatki róży pobudzają produkcję kolagenu w skórze, dzięki czemu przyczyniają się do poprawy jej elastyczności. Dzięki zawartości sporej ilości przeciwutleniaczy, płatki róży opóźniają procesy starzenia się skóry, jak również mogą w widoczny sposób zmniejszać istniejące zmarszczki.

Płatki owsiane - to najlepszy sprzymierzeniec w usuwaniu martwego naskórka. Mają one bowiem silne właściwości złuszczające. Dzięki temu również wygładzają skórę. Łagodzą podrażnienia i dobrze oczyszczają pory, w ten sposób zapobiegają powstawaniu zaskórników i pryszczy. Dodatkowo nawilżają skórę i działają bakteriobójczo.

Olej ze słodkich migdałów działa na skórę nawilżająco. Zawiera sole mineralne, proteiny, witaminy A, D, E i B oraz magnez. Rzadko kiedy wywołuje reakcje alergiczne, działa przeciwstarzeniowo i kojąco na skórę.

Przygotowanie domowego peelingu jest naprawdę bardzo proste. Warto sięgać po takie receptury, ponieważ nasza skóra może tylko na tym skorzystać. Nie ma tutaj żadnych zbędnych składników, które mogłyby zapychać pory czy działać niekorzystnie na skórę. Ja zachęcam Was do przygotowywania takich domowych mikstur, maseczek, peelingów. Naprawdę warto!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz