Woda alkaliczna - czy znacie jej zalety?

Wszędzie wszyscy mówią, że trzeba wypijać przynajmniej dwa litry wody mineralnej dziennie. Wiadomo, woda jest ważna dla naszego organizmu, który szybko może się odwodnić. Efekty tego stanu mogą być nawet tragiczne. Jednak nikt, a przynajmniej, mało kto wspomina o tym, że ważne jest to, jaką wodę pijesz. Kranówka? Mineralna butelkowana? Gotowana i mrożona, czyli tak zwana strukturalna? Czy też woda źródlana? A może alkaliczna? Zastanawiałeś się kiedyś nad tym czy jest ci to obojętne?
Woda - źródło życia

Woda alkaliczna - co to takiego jest i co nam daje?

Ostatnio woda alkaliczna zyskuje na popularności. Coraz częściej się o niej mówi, coraz częściej się o niej słyszy. Dobre jest również to, że coraz częściej jest ona łatwo dostępna dla zwykłego Kowalskiego. Można ją bowiem kupić w zwykłym markecie spożywczym typu Biedronka czy Lidl. Kosztuje także stosunkowo niewiele, około 2,5 zł za 1,5 litra, czyli w zasadzie tyle, ile dobrej jakości woda mineralna.

Woda alkaliczna jest roztworem, który posiada wyższe pH, zasadowe. Co zatem możemy zyskać pijąc ją? To proste! Nasze organizmy są zakwaszone, zwłaszcza przez jedzenie, które spożywamy. Dzięki temu, że woda alkaliczna ma zasadowe pH, pijąc ją jesteśmy w stanie nie tylko oczyścić swój organizm, ale przede wszystkim odkwasić. Z medycznego punktu widzenia jest to bardzo ważne, jeśli chcemy cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem przez długie lata.

Woda alkaliczna - jakie ma właściwości?

Największą zaletą wody alkalicznej jest jej wysokie pH, a więc odczyn zasadowy. Dzięki temu odkwasza ona organizm, co z kolei zapobiega wielu groźnym dla zdrowia i życia chorobom. Jeśli bowiem organizm jest zakwaszony, to grozi nam otyłość, cukrzyca, miażdżyca, osteoporoza, choroby układu krążenia oraz nadciśnienie tętnicze, nie wspominając już o nowotworach.  A przecież w prosty sposób można tego wszystkiego uniknąć.

Dziś większość z nas jest zabiegana, przemęczona, zestresowana, otyła lub ma kilka nadprogramowych kilogramów. Wyobraźcie sobie, że zamiana zwykłej wody mineralnej na wodę alkaliczną może pomóc wam w odchudzaniu, redukcji cellulitu oraz odzyskaniu energii i witalności. To, że woda pomaga w przyspieszeniu metabolizmu, to chyba już wszyscy wiedzą.

Woda alkaliczna pomoże oczyścić organizm

Wydaje ci się, że zdrowo się odżywiasz? Takie produkty jak mięso, słodycze, a przede wszystkim żywność wysokoprzetworzona zakwaszają twój organizm. A co pijasz w ciągu dnia? Kawusia? Herbatka? Od czasu do czasu alkohol? To również zakwasza twój organizm. Nie dziw się zatem, że masz problemy z układem pokarmowym, problemy skórne, cellulit, słabe włosy i paznokcie, a nawet słabą odporność czy problemy ze snem. Tak cierpi zakwaszony organizm.

Prosty rozwiązaniem wydaje się zatem być sięgnięcie po wodę alkaliczną. Przede wszystkim zacznij wypijać szklankę takiej wody na czczo. Ponadto, ważne jest również to, by pić ją dosłownie przed snem, a więc jako "ostatni posiłek". W ciągu dnia również możesz sobie ją popijać małymi porcjami. Tylko pamiętaj! Najważniejsza jest systematyczność. Wypracuj u siebie taki dobry nawyk picia tej wody i rób to każdego dnia, a bardzo szybko zauważysz, jakie korzyści ci to daje.

Woda alkaliczna - przeciwwskazania

Woda alkaliczna jest wodą wysokozmineralizowaną. Działa ona silnie moczopędnie, nie zdziw się zatem, jeśli w ciągu nocy kilka razy będziesz wstawać do toalety. Dlatego też nie wszyscy mogą pić tę wodę bezpiecznie. Nie ma żadnych przeciwwskazań dla kobiet w ciąży, matek karmiących piersią, niemowląt, dzieci, osób dorosłych. Jedynie osoby cierpiące na zaburzenia pracy nerek powinny tę wodę omijać z daleka. U nich bowiem występuje ryzyko nasilenia się dolegliwości ze strony nerek bądź też układu moczowego, mogą nawet powstawać kamienie.

Wodę alkaliczną możesz kupić gotową lub też przygotować ją samodzielnie w domu. Najważniejsze, aby przekonać się o dobroczynnym jej działaniu na nasz organizm. Spróbuj, sprawdź, jeśli zaczniesz pić wodę alkaliczną zamiast zwykłej mineralnej poczujesz różnicę. A może wy już pijecie taką wodę?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz