Może jeszcze są tacy, którzy nie zdają sobie sprawy z tego, że antybiotyki powinny być stosowane możliwie jak najrzadziej. Często bowiem stosuje się je, choć wcale nie są konieczne. Pamiętajcie, że one nie działają wybiórczo. Oczywiście niszczą one bakterie chorobotwórcze, ale również i te dobre. W przypadku chorób wirusowych w ogóle nie zadziałają, a często są stosowane. Może zamiast pchać w siebie ciągle chemię, warto sięgnąć do korzeni? Po naturalne antybiotyki, które każdy z nas ma na wyciągnięcie ręki? Po takie antybiotyki naturalne, które nie szkodzą?
Czy wiecie, że naturalne antybiotyki są w zasięgu Waszej ręki? Czy wiecie, że warto je stosować? Czy wiecie, że są one bardzo skuteczne? Przedstawię Wam kilka z nich i od razu zachęcę do ich regularnego stosowania, nawet wtedy, kiedy jesteście zdrowi.
Czosnek
To znany od wieków naturalny antybiotyk, o którym dziś bardzo często zapominamy. Jednak w formie nienaruszonej nie posiada on żadnych właściwości. Dopiero, kiedy go pokroimy lub zmiażdżymy, to poczujemy jego specyficzny zapach. On świadczy o tym, że uwolniona została allicyna, która posiada bardzo silne właściwości bakteriobójcze. Co jeszcze dobrego daje nam czosnek?
- skutecznie radzi sobie z niektórymi wirusami, które wywołują zapalenie górnych dróg oddechowych
- skutecznie zwalcza niektóre grzyby
Cebula
Jej dobroczynne działanie również wiąże się z uwolnieniem allicyny, jako naturalnej reakcji na naruszenie tkanek roślinnych. Jak działa cebula?
- działa grzybobójczo
- działa bakteriobójczo
- działa przeciwwirusowo
- pobudza wydzielanie śluzu, dlatego warto ją stosować przy infekcjach dróg oddechowych oraz układu pokarmowego
- działa przeciwgorączkowo
Chrzan
A w zasadzie jego starty korzeń, którego zapachu i mocy nie da się nie zauważyć. Jak on działa?
- skutecznie walczy z grzybami, bakteriami i wirusami
- warto go stosować przy przeziębieniach oraz wszelkich infekcjach dróg oddechowych
Żurawina
Dla wielu to jedna z bakalii używanych do ciast. Ma ona jednak bardzo dużą moc radzenia sobie z bakteriami Escherichia coli. Z tego też powodu zaleca się ją regularnie spożywać przy problemach z drogami moczowymi. Niektórzy twierdzą, że dobrze działa ona również na Helicobacter pylori - bakterię, która wywołuje wrzody żołądka i dwunastnicy. Regularne spożywanie żurawiny pod każdą postacią ogranicza ryzyko nawrotu choroby.
Miód
Myślicie, że to jedynie słodzik do kawy, herbaty lub ciast? Mylicie się! Miód posiada bardzo silne właściwości bakteriobójcze. Najlepszy w tym wypadku jest miód spadziowy. Co jeszcze dobrego nam daje?
- zwalcza gronkowce i paciorkowce, a także niektóre szczepy prątków gruźlicy
- działa wykrztuśnie
- działa osłonowo na nabłonek dróg oddechowych
- pobudza wydzielanie śluzu
- warto go stosować przy infekcjach dróg oddechowych
Ekstrakt z pestek grejpfruta
Ze względu na zawartość flawonoidów, skutecznie działa on na schorzenia układu pokarmowego, wrzodów żołądka i dwunastnicy, a także infekcje układu oddechowego, stany zapalne skóry oraz jamy ustnej.
Imbir
Skuteczny jest w leczeniu schorzeń układu pokarmowego, które są wywołane przez bakterie z rodzaju Salmonella lub Listeria. Dlatego zawsze dodaje się go do potraw z owoców morza lub ryb.
Wasabi
To japoński zielony chrzan. Jest on bardzo ostry w smaku i zawsze stanowi dodatek do sushi. Myślicie, że robi się tak dla podkreślenia wyrazistości potrawy? Być może! Ale to nie cała prawda. Sushi to surowe ryby, które mogą być groźne dla zdrowia, dlatego wasabi ma zapobiegać ewentualnym zatruciom pokarmowym.
Olejek z oregano
Mało znany, ale jakże skuteczny w starciu z bakteriami. Olejek z oregano doskonale rozprawi się z gronkowcem złocistym i innymi chorobotwórczymi mikrobami.
Widzicie, jak wiele dobrego mamy z natury? Zanim następnym razem zechcesz sięgnąć po antybiotyk, wypróbuj naturalne sposoby radzenia sobie z infekcjami. Nie idź na skróty! Przecież stawką jest Twoje zdrowie!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz