Olejowanie - azjatycki rytuał pięlęgnacji

Od kilku lat popularny jest trend olejowania włosów, jak również całego ciała. Czy jest to korzystne? Czy można sobie tym zaszkodzić? Jak prawidłowo dobrać olej i wykonać olejowanie z korzyścią dla własnej skóry?

Olejowanie włosów

Olejowanie włosów - skąd ta popularność?

Olejowanie to azjatycki rytuał, który już dobrych kilka lat temu napłynął do Europy i wygląda na to, że rozgościł się tu na dobre. Olejowanie nie musi być ograniczone jedynie do włosów. Na dobrą sprawę olejować można skórę na całym ciele, jak również paznokcie i z całą pewnością można na tym tylko zyskać.

W internetach takie nowinki urodowe szybko się rozchodzą, dlatego nie ma problemu ze znalezieniem wpisów czy nagrań z technikami, metodami i własnymi odczuciami na temat olejowania, które wstawiają influencerki na własne konta i kanały. Jednak już od samego początku tej mody można również było znaleźć wiele takich kobiet, które po olejowaniu zaczęły mieć problemy z cerą, włosami, a także pojawiły się u nich problemy skórne. Skarżyły się one na suchą, łuszczącą się skórę, podskórne grudki, krostki, kaszkę, zatkane pory skóry. Wiele z nich poszło po pomoc do dermatologa, a gdzie tkwi problem? Wszak Azjatki słynne są ze swojej nieskazitelnej cery, a olejowanie stosują od wieków.

Prawda jest taka, że każda pielęgnacja nieumiejętnie wykonana zaszkodzi skórze. Źle dobrane produkty kosmetyczne, nie taka technika pielęgnacji i problem gotowy. Później jednak może być ciężko pozbyć się szkód, które na skórze zostały wyrządzone. Jak zatem olejować, aby nie zaszkodzić, a wspomóc kondycję włosów?

Olej dobrze dobrany

Dobrze dobrany olej i umiejętnie zastosowany nie może zaszkodzić ani na paznokcie, ani na włosy, ani na skórę. Jaki olej jest dobry dla konkretnej cery? Należy go dobierać dokładnie tak samo, jak wszystkie inne kosmetyki, czyli zwracając uwagę na to, czego skóra potrzebuje.

👉 Cera tłusta i mieszana - olej jojoba, z truskawek, babasu i tamanu.

👉 Cera sucha i dojrzała - olej z awokado, arganowy, z wiesiołka, winogronowy, z orzechów laskowych, z pestek moreli, z dzikiej róży, makadamia, z ogórecznika, z malin i truskawek.

👉 Cera wrażliwa, alergiczna, naczyniowa - olej z rokitnika, lniany, z zarodków pszenicy, z owsa, sezamowy, makowy, konopny, z opuncji figowej i z czarnuszki.

Olejowanie krok po kroku

Jeśli już dobrałaś olej do własnych potrzeb, musisz jeszcze wiedzieć, jak prawidłowo go stosować.

Olej można stosować jako element rutyny pielęgnacyjnej każdego dnia. Do oczyszczenia skóry twarzy, szyi i dekoltu, należy rozprowadzić odpowiednią ilość oleju na całej powierzchni i delikatnie wmasować kulistymi ruchami. Dobrze jest wcześniej zwilżyć dłonie letnią wodą, aby olej zemulgować i dokładniej oczyścić skórę.

Następnie wystarczy zmyć olej ze skóry letnią wodą i zastosować kosmetyk na bazie wody. Powinien on być łagodny, by na nowo nie odtłuścić skóry, która po olejowaniu zyskała ten cienki film. Nie poleca się eliminowania toniku po olejowaniu, bo to właśnie ten produkt zapewnia tonizację skóry i przywrócenie jej naturalnego pH.

Po toniku warto również nałożyć odpowiedni krem, który należy delikatnie wklepać w skórę lub wmasować. Tak przeprowadzone olejowanie z uwzględnieniem dobrania odpowiedniego oleju z całą pewnością doda skórze blasku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz