No to pyłek! Pyłek kwiatowy!

Dla zdrowia, piękna i urody starasz się odżywiać racjonalnie. Jednak zdrowa dieta jest w dzisiejszych czasach niewystarczająca, by organizm nie miał niedoborów, a co za tym idzie - byś Ty czuła się dobrze w swoim ciele i nie chorowała. Warto zatem rozejrzeć się za naturalnymi wspomagaczami, które uzupełnią codzienną dietę w składniki odżywcze, witaminy, minerały i tym samym poprawią stan i kondycję Twojego organizmu. Więc jak? Pyłek? Ano pyłek! Pyłek kwiatowy!

Pyłek kwiatowy

Pyłek kwiatowy

Pyłek kwiatowy zbierany jest przez pszczoły specjalnie dla młodych owadów w calu ich wyżywienia. Jednak nie cały zebrany pyłek jest wykorzystywany przez te pożyteczne owady. I właśnie ten niewykorzystany pyłek jest cennym źródłem witamin i minerałów, z których my ludzie powinniśmy korzystać.

Ponieważ pyłek kwiatowy pozyskiwany z ula ma postać kuleczek, to w takiej też postaci można go kupić choćby w sklepach zielarskich. Wcześniej jest on suszony, dlatego jego kolor nie jest złocisty, jakbyśmy mogli sobie to wyobrazić, a ciemnobrązowy, nawet czarny. Jego zwyczajowa nazwa to pierzga - niezwykle odżywcza, smaczna i aromatyczna.

Z własnego doświadczenia wiem, że można nią uzupełniać niedobory u małych dzieci nawet. Mój najmłodszy syn od urodzenia był totalnym niejadkiem i miał niezwykle wybiórczą dietę. Postanowiłam go podkarmić pierzgą, choć miał niewiele ponad rok. Bardzo mu zasmakowała i często sam się dopominał, żeby dać mu te kuleczki do jedzenia. Nie miał po nich żadnych dolegliwości, ani alergii, więc wiem, że jest to produkt bezpieczny dla dzieci, choć wiadomo, że każdy organizm może inaczej reagować.

Co znajdziesz w pyłku?

Pyłek kwiatowy jest niezwykle bogaty w witaminy i minerały, takie jak: witamina E i selen. Oba te składniki są świetnymi przeciwutleniaczami, dlatego są tak ważne dla organizmu człowieka. Pyłek kwiatowy jest również cennym źródłem białka dobrze przyswajalnego, jak to pochodzące z produktów odzwierzęcych.

Dzięki tym bogactwom, które w sobie posiada pyłek kwiatowy, wzmacnia on kości, a także korzystnie działa na przewód pokarmowy i florę w nim znajdującą się. Tym samym przyczynia się do wzmocnienia odporności organizmu, co jak sama wiesz jest nieocenione.

Jeśli zatem cierpisz na choroby autoimmunologiczne, masz wybiórczą dietę, czujesz się przemęczona, brak Ci sił, to zdecydowanie powinnaś włączyć do swojej diety pyłek kwiatowy. Pierzga skutecznie radzi sobie z ogólnym osłabieniem organizmu, stanami depresyjnymi, wyczerpaniem, przewlekłym stresem, bezsennością i ogólnym brakiem energii i siły.

Jedynym przeciwwskazaniem do stosowania pyłku kwiatowego jest alergia na miód i produkty pszczelarskie. Jeśli takową masz, to zdecydowanie nie powinnaś stosować pierzgi, bo na pewno skończy się to u Ciebie uczuleniem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz